Zestaw każdego ratownika 

Zbliżający się okres wakacyjnym oznacza przede wszystkim wzmożony ruch na basenach oraz dodatkowo popularnych kąpieliskach. Każdy ten teren należy porządnie zabezpieczyć, by możliwe było bezpieczne wykorzystywanie z jeziora albo basenu przez znakomita większość ilość osób. Wyposażeniem basenów w potrzebny sprzęt ratunkowy zajmują się zewnętrzne firmy, które bardzo chętnie dostarczą cały niezbędny sprzęt.

Koniecznością basenu publicznego jest posiadacie odpowiedniego sprzętu ratowniczego w razie nieprzewidzianej sytuacji. Zasada ta tyczy się nie tylko państwowych basenów, ale również prywatnych, mieszczących się w ekskluzywnych hotelach. W razie utonięcia, policja w pierwszej kolejności będzie sprawdzała wyposażenie ratunkowego znajdujące się na danym basenie. 
Na każdym basenie , a ponadto budce ratownika na plaży musi się odnaleźć świetny sprzęt medyczny zawierający zestaw pierwszej pomocy. Prędzej, czy w przyszłości to właśnie ten sprzęt uratuje życie dla niejednego dziecka. Na nieszczęście rodzice nie za każdym razem są wstanie gruntownie dopilnować własne dzieci, dlatego ratownicy muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Co roku w naszym kraju ginie kilkaset osób z powodu utonięcia, dlatego statystycznie taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie. Warto więc dopilnować, ażeby wasz basen albo prywatna plaża hotelowa była wyposażona w główny i obowiązkowy sprzęt ratowniczy oraz medyczny. W ten sposób nie tylko zabezpieczycie własną firmę przed ewentualnymi rozterkami, ale również uratujecie niewinne, ludzkie życie, co jest wszakże wartością największą. 

Dodatkowe informacje: WOPR sprzęt medyczny