Materiały do piaskowania 

Kluczowym elementem każdej zaprawy murarskiej , a ponadto kleju jest piasek. Na waszym placu tworzenia będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to podstawowy składnik każdego cementu. Oczywiście istnieje również sposobność zakupienia wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w specjalistycznych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest całe mnóstwo. Piaski te pozwalają na zyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do budowy solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli już chcecie, aby zbudowane fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na bardzo wysokiej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a oprócz tego kleju (zobacz również: Szkiełkowanie). 
Piaskowanie jest najbardziej istotnym procesem na każdym placu tworzenia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do budowy. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to w pełni nieodpowiedni produkt do budowy wytrzymałych zapraw murarskich , a ponadto kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto więc oszczędzać środków inwestycyjnych na piasek, gdyż może to zakończyć się w późniejszym czasie poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Więcej informacji na stronie: Piasek suszony.