Najpopularniejsze mini komputery 

Komputery wciąż cieszą się ogromną popularnością i wbrew pozorom z całą pewnością nie zostaną wyparte przez laptopy. Jeśli pragniemy posiadać stacjonarny sprzęt  w swoim domu to o wiele lepiej sprawdzi się komputer, niż laptop. Komputery są przede wszystkim o wiele bardziej trwałe i nawet mini PC będzie cudownie funkcjonował przez dziesięć lat.

Jest to więc totalne przeciwieństwo laptopów, które po pięciu latach intensywnej eksploatacji nadają się najczęściej na złom. Jeżeli więc nie potrzebujecie przenośnego sprzętu do obsługiwania internetu, jakim jest laptop to warto zainwestować w komputer (warto sprawdzić: pasywne komputery). Miniaturowy komputer zajmie tyle samo miejsca, co laptop, a będzie wam służył zdecydowanie o wiele dłużej. 
Komputer, podobnie jak laptop, potrafi kosztować od półtora tysiąca zł do wręcz dziesięciu albo piętnastu tysięcy zł. Cena komputera zależy przede wszystkim od funkcji, jaką ma spełniać. Jeżeli niezbędny jest wam komputer do rozbudowanych i przepięknych graficznie gier komputerowych to warto spoglądać na modele kosztujące co najmniej trzy tysiące złotych (sprawdź tutaj: komputery OPS). Tanie komputery do dwóch tysięcy złotych perfekcyjnie sprawdzą się dla osób, które pragną wyłącznie przeglądać strony internetowe, sprawdzać własne social media , a dodatkowo oglądać filmy i seriale. Taki komputer bez najmniejszego problemu spełni wszystkie wasze oczekiwania i będzie bardzo szybko otwierał wszystkie witryny internetowe. Tańszy komputer jest o wiele lepszy i trwalszy, niż laptop w tej samej cenie o czym warto dodać decydując się na rewelacyjny dla siebie model. 

Sprawdź: komputery atom.