Fajnie jest mieć drona

Czym są drony znacząca większość z nas już chyba wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a ponadto nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednakże dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od własnego pierwowzoru różni się tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu wrażenie, jakby de fakto był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednakże nie wszystko, ponieważ drony FPV są częstokroć używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas trzeba przelecieć swoją maszyną konkretny etap. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. A przy tym, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez wiele osób na całym świecie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga wykorzystania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja pozwala na osiąganie bardzo dużych prędkości, a także powoduje że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w wyścigach, ale też podczas wykonywania różnego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez swoje okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i realnie uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Źródło: http://projektdron.com.pl.